Erasmus+ w Università degli Studi di Salerno

erasmusplus

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy bilateralnej o współpracy w ramach programu Erasmus+ pomiędzy naszym Wydziałem oraz Uniwersytetem z Salerno. Rozmowy z partnerem z Włoch  ws. nawiązania współpracy prowadził dr hab inż. Krzysztof Górski, prof. nadzw. UTH  Radom, który jest koordynatorem programu Erasmus+ na Wydziale Mechanicznym. Począwszy od kolejnego semestru, zarówno studenci jak i pracownicy WM mogą starać się o wyjazd do Università degli Studi di Salerno. Ta Uczelnia należy do grupy najbardziej prestiżowych ośrodków akademickich we Włoszech. Jest ona położona w atrakcyjnym turystycznie obszarze w pobliżu Neapolu oraz Wezuwiusza. Informacje o Università degli Studi di Salerno znajdują się na stornie internetowej http://www.unisa.it/ Szczególnie gorąco zachęcamy studentów WM do korzystania z programu Erasmus+. Dzięki temu programowi studenci naszego wydziału mają możliwość uzyskać stypendium w kwocie ok. 400 Euro/m-c. Oferujemy m.in. wyjazdy semestralne do zagranicznych uczelni w Grecji oraz Włoszech. Szczegółowych informacji o wyjazdach udziela nasz koordynator programu Erasmus+ (email: krzysztof.gorski@uthrad.pl).