Kolejne wyróżnienie dla pracownika naszego Wydziału

przechwytywanie9

Miło nam poinformować, że dr hab. Tadeusz Szumiata, prof. nadzw. UTH Rad., pracownik Katedry Fizyki na Wydziale Mechanicznym został delegowany jako jedyny przedstawiciel z Polski do Międzynarodowego Komitetu Doradczego Konferencji ISIAME’2020 (International Symposium on the Industrial Applications of the Mössbauer Effect), której najbliższa edycja odbędzie się w roku 2020 w dniach 6–11 września w Ołomuńcu (Republika Czeska).

Konferencja prezentuje najważniejsze światowe osiągnięcia w zakresie wykorzystania jednej z metod jądrowych (spektroskopii mössbauerowskiej) do badań materiałowych w przemyśle. Dr hab. Tadeusz Szumiata uzyskał wstępną nominację z ramienia Polskiego Towarzystwa Spektroskopii Mössbauerowskiej za międzynarodowe publikacje naukowe oraz ścisłą współpracę z lokalnym i międzynarodowym przemysłem. Ostateczną decyzję o nominacji podjął Komitet Wykonawczy Konferencji ISIAME’2020.

przechwytywanie2