Inauguracja europejskiego projektu Edrivetour w UTH Radom

Z przyjemnością informujemy, że od 9 maja gościć będziemy przez 2 tygodnie studentów i wykładowców z International Hellenic  University (Grecja) oraz University of Craiova (Rumunia) w ramach projektu E-drivetour.

Projekt ten jest wspólnym przedsięwzięciem międzynarodowego konsorcjum skupiającego europejskie uniwersytety, w tym naszą Uczelnię oraz przedsiębiorstwa zainteresowane kształceniem studentów w obszarze elektromobilności.

Pierwszy dzień, tj. poniedziałek upłynął nam na sprawach organizacyjnych, zwiedzaniu naszego kampusu oraz „Showroom” Platformy Przemysłu Przyszłości.

Najbliższe dwa tygodnie to wykłady oraz ćwiczenia praktyczne, podczas których wykorzystamy m.in. nasz nowy elektryczny pojazd zbudowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego „Turbodoładowani”. Pierwsze testy już za nami, a wrażenia z jazdy niezapomniane.

Mamy nadzieję, że nasi goście pomimo napiętego grafiku zajęć znajdą chwilę na spotkania i poznanie naszej gościnności.

Link do strony projektu