Spółka Renault „Karasiewicz i Syn” wspiera Wydział Mechaniczny

20181121_120808

Koncern Renault, reprezentowany w regionie radomskim przez Pana Edwarda Karasiewicza, przekazał nieodpłatnie naszemu Uniwersytetowi lekki pojazd z napędem elektrycznym o wartości ok. 50 000 zł. Renault Kangoo z takim napędem wzbogaci zaplecze laboratoryjne Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Będzie on wykorzystywany głównie do celów badawczych i dydaktycznych w zajęciach ze studentami kierunków MiBM oraz SiBwTD. Należy zauważyć, że koncern Renault jest jednym z największych producentów pojazdów z napędem elektrycznym. W tym zakresie szacuje się, że udział rynkowy Renault wynosi 30%.

Warto podkreślić, że przekazanie pojazdu było możliwe dzięki szczególnym staraniom prof. dr hab. inż. Wincentego Lotko, który w tej sprawie prowadził wielomiesięczne rozmowy z przedstawicielami Renault. Zostały one zakończone sukcesem również dzięki osobistemu zaangażowaniu Pana Edwarda Karasiewicza, właściciela firmy „Karasiewicz i Syn”. Jest to kolejna inicjatywa radomskiego dealera firmy Renault, która wspiera Wydział Mechaniczny m.in. w zakresie promowania elektromobilności. Przypominamy, że w czasie Radomskich Dni Techniki, które odbywały się w październiku 2018 roku na terenie Wydziału Mechanicznego, firma Renault zaprezentowała model ZOE z napędem elektrycznym.

20181121_121018