Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla uczestniczki koła naukowego DRON-K

kolo-dronk-2

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są za wybitne osiągnięcia naukowe z zakresu kierunku studiów. W gronie nielicznej grupy wybitnych studentów z całej Polski znalazła się studentka Pani Kinga Skrzek, studentka kierunku Budownictwo Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego
w Radomiu. Warto podkreślić, że poza bardzo dobrymi wynikami w nauce Pani Kinga Skrzek może pochwalić się artykułami naukowymi, uczestnictwem w międzynarodowych oraz ogólnopolskich konferencjach naukowych, a także czynnym udziałem w międzynarodowych grantach badawczych oraz czynnym udziałem w Studenckim Kole Naukowym DRON-K. Opiekunem naukowym nagrodzonej studentki był prof. dr hab. inż. Andrzej Kęsy, Kierownik Katedry Budownictwa.

kolo-dronk-1

Dzięki uczestnictwu w kole naukowym Pani Kinga Skrzek może pochwalić się udziałem w projekcie ,,Najlepsi z Najlepszych 3.0”,  celem którego jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności, poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach, konferencjach.

W Studenckim Kole Naukowym DRON-K realizowane są obecnie trzy projekty:

– bezzałogowego drona typu quadrocopter,

– bezzałogowego samolotu,

– łazika.

Wyniki swoich prac uczestnicy sukcesywnie przedstawiają na konferencjach naukowych. Realizowane projekty cieszą się wysokim zainteresowaniem wśród przedstawicieli wielu branż.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w kole naukowym DRON-K. Prosimy o kontakt z opiekunem koła dr inż. Jarosławem Kotlińskim (e-mail: jaroslaw.kotlinski@uthrad.pl lub tel.: 503 473 470)