BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH TO NASZ WSPÓLNA SPRAWA

dyplom2

W dniu 01.02.2019 r. w Instytucie Eksploatacji Pojazdów i Maszyn Wydziału Mechanicznego przebywali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Policjanci byli szczególnie zainteresowani trzema studentami z kierunku o profilu praktycznym Samochody i Bezpieczeństwo w Transporcie Drogowym. Wizyta funkcjonariuszy była związana z realizacją prac dyplomowych przez naszych studentów. Przypominamy, że IEPiM od wielu lat współpracuje z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu m.in. w zakresie badań aktualnych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym mieście. Jednym z efektów tej współpracy są obronione prace dyplomowe naszych studentów. Przygotowanie tych prac nie byłoby możliwe bez wsparcia funkcjonariuszy radomskiej Policji. W związku z tym składamy serdeczne podziękowania Komendzie Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu za szczególne zaangażowanie na rzecz współpracy z naszym środowiskiem akademickim. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie się dalej owocnie rozwijała i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa  w ruchu drogowym.

Autorzy i tytuły obronionych prac dyplomowych:

JAKUB AUGUSTYNIAK: Analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego
w Radomiu w latach 2010-2016.

MATEUSZ BZDZIKOT: Badania i analiza zachowań kierujących pojazdami na przejściach dla pieszych w Radomiu.

TOMASZ LEWANDOWSKI: Metodyka rekonstrukcji wypadków drogowych polegających na uderzeniu pieszego przez samochód osobowy.