Działania promujące Wydział Mechaniczny we współpracy z Miastem i Przedsiębiorcami w Szkołach

logo-wm-uth

Wspólnie z Urzędem Miejskim w Radomiu, oraz radomskimi przedsiębiorcami, prowadzimy spotkania promujące studia techniczne w zawodach poszukiwanych przez pracodawców.

Pierwsza zakończona część spotkań w radomskich szkołach odbyła się w marcu br. Obecnie spotykamy się z maturzystami ościennych gmin i powiatów.

Prezentacje prowadzone są przez przedstawicieli urzędu miejskiego, UTH (w tym naszych pracowników) oraz firm DÜRR Poland sp. z o.o., Zakładów Automatyki KOMBUD SA, którzy zachęcają młodzież do wyboru studiów inżynierskich.

Podczas spotkań przedstawiane są możliwości zatrudnienia w zaawansowanych technologicznie, dynamicznie rozwijających się radomskich przedsiębiorstwach.

Ponad tysiąc maturzystek i maturzystów miało okazję zapoznać się ze stroną przemysłową Radomia, w którym działa wiele znanych w Polsce i na świecie firm. Są to zarówno niewielkie, ale świetnie funkcjonujące na rynku przedsiębiorstwa rodzinne, jak i potężne światowe koncerny. Wszystkie obecnie poszukują wykwalifikowanych pracowników.

Prezentacje promujące kształcenie na kierunkach inżynierskich przyjmowane są przez uczniów z dużym zainteresowaniem. Pada wiele pytań dotyczących kierunków kształcenia oraz możliwości zatrudnienia w radomskich firmach po ukończeniu studiów. Uwagę młodych ludzi przyciąga również informacja  o możliwości podjęcia pracy już podczas studiów, na co pozwala program „Studiuj i pracuj” startujący od nowego roku akademickiego na Wydziale Mechanicznym UTH Rad.

????????????????????????????????????

13-przysucha_1