Zapraszamy do współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym DRON-K

dron

Wszystkich zainteresowanych tematyką dronów zapraszamy do udziału, współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym DRON-K.

W obszarze zainteresowań założycieli koła jest projektowanie i budowanie obiektów latających, pływających i jeżdżących. Przez obiekty należy rozumieć modele samolotów i śmigłowców, statków nawodnych i podwodnych oraz pojazdów kołowych i gąsiennicowych umożliwiających przenoszenie różnorodnych systemów elektronicznych i mechanicznych. Obiekty te mogą być kierowane albo autonomiczne. Przy ich tworzeniu będą pracowały zespoły złożone z uczestników koła o różnych zainteresowaniach.

Do tej pory zbudowano podwozie pojazdu gąsienicowego, ramę multicoptera, samoloty: szkolny
i treningowy oraz pojazd kołowy. Jeśli chciałabyś/chciałbyś popracować nad uruchomieniem, rozbudową, modernizacją tych konstrukcji lub opracowaniem własnych to zapraszam. Jeśli czujesz, że potrafisz skonstruować pojazd to jest to miejsce dla Ciebie. Tutaj wspieramy działalność twórczą wykraczającą poza program nauczania, a drukowanie 3D pomaga urzeczywistnić pomysły. Koło wznowi swoją działalność w październiku, ale w wakacje osoby zainteresowane również mogą działać. W tym celu Studenci UT-H proszeni są kontakt z opiekunem Koła dr inż. Jarosławem Kotlińskim, e-mail: jarosław.kotlinski@uthrad.pl .

Pojazd gąsienicowy

Rama drona multicopter