KATEDRA MECHANIKI STOSOWANEJ I MECHATRONIKI

Kierownik: dr inż. Przemysław Motyl

26-600 Radom, ul. Stasieckiego 54

tel. 48 361 71 23, e-mail: p.motyl@uthrad.pl

 

Pracownicy

Profesorowie
 
prof. dr hab. inż. Wojciech Blajer
https://orcid.org/0000-0002-7789-3754
48 361 71 10
w.blajer@uthrad.pl
dr hab. inż. Iwona Komorska, prof. UTH
https://orcid.org/0000-0002-6911-0297
48 361 76 34
iwona.komorska@uthrad.pl
dr hab. inż. Kazimierz Król, prof. UTH
https://orcid.org/0000-0002-8131-468X
48 361 71 11
k.krol@uthrad.pl
dr hab. inż. Michał Pająk, prof. UTH
https://orcid.org/0000-0002-9842-288X
48 361 71 14
m.pajak@uthrad.pl
dr hab. inż. Andrzej Puchalski, prof. UTH
https://orcid.org/0000-0002-5202-3410
48 361 76 03
andrzej.puchalski@uthrad.pl
 

Adiunkci
 

dr inż. Krzysztof Dziewiecki
https://orcid.org/0000-0003-4734-6378
48 361 71 33
krzysztof.dziewiecki@uthrad.pl
dr inż. Krzysztof Kołodziejczyk
https://orcid.org/0000-0002-2105-293X
48 361 71 16
k.kolodziejczyk@uthrad.pl
dr inż. Roman Król
https://orcid.org/0000-0002-6279-9562
48 361 71 12
r.krol@uthrad.pl 
dr inż. Przemysław  Motyl
https://orcid.org/0000-0002-2326-9315
48 361 71 23
p.motyl@uthrad.pl
dr inż. Bogdan Noga
https://orcid.org/0000-0002-6616-4935
48 361 71 23
nogab@tlen.pl
dr inż. Krzysztof Olejarczyk
https://orcid.org/0000-0002-9055-161X
48 361 71 16
k.olejarczyk@uthrad.pl
dr inż. Marek Stępniewski
https://orcid.org/0000-0002-4823-3466
48 361 76 47
m.stepniewski@uthrad.pl
dr inż. Marcin Wikło
https://orcid.org/0000-0001-5210-6657
48 361 71 16
m.wiklo@uthrad.pl
dr inż. Marek Wiśniewski
https://orcid.org/0000-0002-9507-658X
48 361 71 49
mjwisniewski@wp.pl
dr inż. Zbigniew Wołczyński
https://orcid.org/0000-0002-7560-1770
48 361 76 72
z.wolczynski@uthrad.pl
 

Asystenci
 

mgr inż. Bartłomiej Drabik
b.drabik@uthrad.pl
 

Pracownicy naukowo-techniczni

 

mgr inż. Artur Borczuch
mgr inż. Grzegorz Borek
mgr inż. Jerzy Maksym
mgr inż. Zenon Mazur

 

Laboratoria badawczo-dydaktyczne

  • Biomechaniki
  • Hamowni Podwoziowej
  • Instalacji Elektrycznych Pojazdów
  • Komputerowe MSiM
  • Mechaniki Płynów
  • Mechatroniki Samochodowej
  • Mechatroniki Silników Samochodowych
  • Podstaw Elektrotechniki i Elektroniki
  • Podstaw Mechatroniki
  • Systemów Wbudowanych
  • Termodynamiki i Energetyki
  • Wytrzymałości Materiałów

 

Profil naukowy

  • Analizy wytrzymałościowe oraz MES elementów maszyn
  • Badania systemów mechatroniki samochodowej
  • Dynamika i drgania konstrukcji, dynamika ciał sztywnych
  • Inżynieria danych
  • Konfiguracja i programowanie sterowników przemysłowych PLC
  • Modelowanie zagadnień cieplno-przepływowych (CFD)
  • Optymalizacja strukturalna i topologiczna
  • Rozwój przekładni cykloidalnych
  • Wibrodiagnostyka maszyn wirujących