KATEDRA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Kierownik: dr hab. inż. Krzysztof Górski, prof. UTH Radom

26-600 Radom, ul. B. Chrobrego 45

tel. 48 361 76 58, e-mail: krzysztof.gorski@uthrad.pl

Zapraszamy na oficjalną stronę Katedry Pojazdów Samochodowych.

fb Zapraszamy na profil Facebook’a Katedry Pojazdów Samochodowych fb-qr

 

 

miniatura-oferta-dla-przedsiebiorstw miniatura-dla-kandydatow-na-studia

 

 

Pracownicy

Profesorowie

 

prof. dr hab. inż. Wincenty Lotko
https://orcid.org/0000-0003-1715-6151
48 361 76 52
w.lotko@uthrad.pl
dr hab. inż. Krzysztof Górski, prof. UTH
https://orcid.org/0000-0003-0951-3147
48 361 76 58
krzysztof.gorski@uthrad.pl
 

Adiunkci
 

dr inż. Zbigniew Alot
https://orcid.org/0000-0003-4914-1181
48 361 76 65
zbigniew.alot@uthrad.pl
dr inż. Jacek Borowiak
https://orcid.org/0000-0003-3548-1660
48 361 76 29
j.borowiak@uthrad.pl
dr inż. Zbigniew Chmielewski
https://orcid.org/0000-0003-4703-2504
48 361 76 68
zbigniew.chmielewski@uthrad.pl
dr inż. Marek Gola
https://orcid.org/0000-0002-0179-9403
48 361 76 51
m.gola@uthrad.pl
dr inż. Ireneusz Jędra
https://orcid.org/0000-0002-4357-4771
48 361 76 29
ireneusz.jedra@uthrad.pl
dr inż. Tomasz Skrzek
https://orcid.org/0000-0002-0255-9321
t.skrzek@uthrad.pl
dr inż. Zygmunt Trela
https://orcid.org/0000-0002-1478-987X
48 361 76 59
trelaz@uthrad.pl
dr inż. Alicja Wąsowicz
https://orcid.org/0000-0002-1750-9677
48 361 76 65
a.wasowicz@uthrad.pl
dr inż. Małgorzata Wojtyniak
https://orcid.org/0000-0001-9962-5235
48 361 76 55
m.wojtyniak@uthrad.pl
 

Pracownicy naukowo-techniczni
 

mgr inż. Leszek Jemioł
mgr inż. Paweł Duchaniak
dr inż. Robert Gielniewski

 

 

Laboratoria badawczo-dydaktyczne
  • Laboratorium badań dynamiki pojazdów
  • Laboratorium tłokowych silników spalinowych
  • Mobilne laboratorium badań pojazdów
  • Laboratorium diagnostyki i obsługi pojazdów
  • Laboratorium badań geometrii punktów bazowych i zawieszenia pojazdów
  • Laboratorium komputerowego wspomagania rekonstrukcji wypadków drogowych i likwidacji szkód komunikacyjnych
  • Laboratorium paliw silnikowych
  • Laboratorium komputerowe

 

Profil naukowy

  • Badania silników spalinowych
  • Badania procesów spalania paliw konwencjonalnych i alternatywnych
  • Płyny i paliwa samochodowe
  • Eksploatacja pojazdów i maszyn
  • Diagnostyka pojazdów
  • Bezpieczeństwo ruchu drogowego
  • Badania trakcyjne pojazdów
  • Rekonstrukcja zdarzeń drogowych
  • Rzeczoznawstwo samochodowe
  • Inżynieria produkcji
  • Logistyka w motoryzacji
  • Odnawialne źródła energii