Kolejny wykład w ramach Erasmus+ Automotive Academy.

wyklad-w-ramach-erasmus
W dniu 12 kwietnia 2021 r. odbył się trzeci wykład w ramach naszej inicjatywy Erasmus+ Automotive Academy. Wykład skupił zainteresowanie 120 studentów z różnych europejskich uniwersytetów. Prof. David Ansen, reprezentując University of Oviedo (Hiszpania), przedstawił najważniejsze informacje o warunkach studiowania w hiszpańskiej uczelni. Następnie zaprezentował interesujący wykład dotyczący rozwoju baterii litowych do pojazdów zasilanych elektrycznie. Po wykładzie uczestnicy webinarium zadawali pytania m.in. dotyczące perspektyw rozwoju elektomobilności, globalnych zasobów litu jako kluczowego pierwiastka stosowanego w bateriach pojazdach z napędem elektrycznym. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi wiemy, że globalne zasoby litu są skupione nie tylko na kontynentach, ale również w morzach i oceanach. Efektywność ekonomiczna wykorzystania tych zasobów będzie stymulować rozwój globalnego rynku pojazdów elektrycznych. W tym aspekcie zwrócono uwagę, że lit jest pierwiastkiem, który w baterii pojazdu elektrycznego stanowi zaledwie kilka procent całkowitego ciężaru baterii, której masa osiąga ok. 300 – 400 kg. Zapraszamy do uczestnictwa kolejnym wykładzie EAA, który odbędzie się 26 kwietnia. W tym dniu prof. Costin Badica, reprezentujący University of Craiova (Rumunia) przedstawi wykład dotyczący wykorzystania sztucznej inteligencji w branży motoryzacyjnej.