Koła naukowe

dronSKN „DRON-K”

opiekun dr inż. Jarosław Kotliński

facebook

W obszarze zainteresowań założycieli koła jest projektowanie i budowanie obiektów latających, pływających i jeżdżących. Przez obiekty należy rozumieć modele samolotów i śmigłowców, statków nawodnych i podwodnych oraz pojazdów kołowych i gąsiennicowych umożliwiających przenoszenie różnorodnych systemów elektronicznych i mechanicznych. Obiekty te mogą być kierowane albo autonomiczne. Przy ich tworzeniu będą pracowały zespoły złożone z uczestników koła o różnych zainteresowaniach.

Głównym celem dalekosiężnym jest wzięcie udziału w corocznych konkursach krajowych i zagranicznych:

  • Międzyuczelniane Inżynierskie Warsztaty Lotnicze odbywające się w kraju (zawody polegające na prezentacji statycznej i w locie modelu samolotu zdolnego automatycznie odnaleźć punkt charakterystyczny na ziemi i utrzymać na nim uwagę swoich urządzeń przez 60s);
  • Konkurs Aero Design odbywający się w USA (zawody polegające na skonstruowaniu pilotowanego modelu samolotu umożliwiającego podniesienie jak największej masy przy ograniczeniach konstrukcyjnych i wykonaniu trzech prób w locie).

 

 

mesikSKN „MESIK”

opiekun: dr.inż K.Olejarczyk
e-mail: buggyuth@gmail.com

facebook

Prawdziwy inżynier to ten, który posiada inspirację, którą zamienia w projekt, następnie go realizując. Wszyscy jesteśmy studentami Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, połączyła nas wspólna pasja tworzenia i samorealizacji. Chcemy pogłębiać swoją wiedzę poprzez praktykę nabytą podczas startów w konkursach i podejmowania różnych wyzwań, jednym z takich wyzwań jest: zrealizować projekt i wystartować w konkursie Baja Mini Competition, do którego potrzebna jest wiedza konstrukcyjna, wspomagana komputerowo za pomocą programów MES jak również znajomość zasad BHP oraz wspólne zorganizowanie pracy, dzięki której zrealizujemy przedsięwzięcie.